الگوریتم جدید دویدن ربات های چهار پا

تیمی به رهبری دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو سیستم جدیدی از الگوریتم‌ها را توسعه داده‌اند که به ربات‌های چهار پا اجازه می‌دهد روی سطوح چالش‌برانگیز راه بروند و بدوند و از موانع ثابت و متحرک اجتناب کنند.

در آزمایش این سیستم، ربات قادر بود به طور مستقل و سریع بر روی سطوح شنی، چمن و تپه های خاکی پر از شاخه ها و برگ های افتاده حرکت کند، بدون اینکه به پایه ها، درختان، صخره ها، نیمکت ها یا افراد برخورد کند. این ربات همچنین توانست با موفقیت راه خود را در فضای اداری شلوغ و بدون برخورد به جعبه، میز یا صندلی پیدا کند.

دویدن ربات چهارپاتوسعه جدید محققان را یک قدم به ساخت ربات‌هایی نزدیک‌تر می‌کند که می‌توانند مأموریت‌های جستجو و نجات را بر عهده بگیرند یا اطلاعاتی را از مکان‌هایی جمع‌آوری کنند که دیدن آنها برای انسان بسیار خطرناک یا دشوار است.

الگوریتمی جدید برای ربات های چهارپا

سیستم توسعه یافته به لطف ترکیب حس بینایی ربات با روش حسی دیگری به نام حس عمقی که شامل حواس مربوط به حرکت، جهت، سرعت، مکان و لمس ربات است، سازگاری بیشتری را برای ربات چهار پا فراهم می کند.

ربات چهارپاXiaolong Wang، محقق اصلی این مطالعه و استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشکده مهندسی جاکوبز UC San Diego، توضیح می‌دهد که در اکثر رویکردهای کنونی، روبات‌ها برای راه رفتن و جهت‌یابی بر حس عمقی یا بینایی تکیه می‌کنند، اما آنها از هر دو استفاده نمی‌کنند. همان زمان.وانگ می گوید:

ما در کارمان حس عمقی را با بینایی کامپیوتری ترکیب می کنیم تا یک ربات پا بتواند به طور کارآمد و روان در محیط های مختلف چالش برانگیز حرکت کند، نه فقط در محیط های کاملاً تعریف شده، و از موانع اجتناب کند.

دست دادن رباتسیستم توسعه یافته توسط وانگ و تیمش از مجموعه خاصی از الگوریتم ها برای ترکیب داده های تصویر لحظه ای که توسط دوربین عمق روی سر ربات گرفته شده با داده های حسگرهای روی پای ربات استفاده می کند. این تیم کار خود را در کنفرانس بین‌المللی ربات‌ها و سیستم‌های هوشمند ۲۰۲۲ (IROS) که از ۲۳ تا ۲۷ اکتبر در کیوتو، ژاپن برگزار می‌شود، ارائه خواهند داد.

.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

محصولات بکر