پرینت 3 بعدی قلب توسط دانشمندان !!

تیمی از محققان موسسه Wyss هاروارد تکنیکی را برای چاپ قلب بلند سه بعدی ماکروفیلامنت‌ ابداع کرده اند که آن را به فیبرهای ماهیچه ای و انقباضی تبدیل می کند. از آنجایی که این رشته‌ها برای درمان بازسازی قلب استفاده می‌شوند، بزرگترین چالش برای دانشمندان تطبیق اجزای پیچیده قلب با جزء جدید بوده است. این تکنیک جدید از چاپگر سه بعدی و فناوری چاپ زیستی SWIFT استفاده می کند.

دانشمندان قبلاً توانسته بودند با استفاده از چاپگر سه بعدی، سیلیکون و حتی سلول های خود بیمار، قسمت هایی از قلب را تولید کنند. اما این اجزا به درستی کار نمی کردند و نمی توان از آنها برای ترمیم قلب استفاده کرد.

در این روش، دانشمندان سکویی با 1050 سوراخ (چاه) عمیق ایجاد کردند که در هر کدام دو ستون میکروسکوپی وجود داشت. دانشمندان این چاه ها را با سلول های بنیادی و پروتئین کلاژن و سلول های مورد استفاده برای ساختن بافت پر کردند.

پرینت 3 یعدی قلبچاپگر سه بعدی

این ترکیب با رشد سلول های بنیادی به بافت متراکم تبدیل می شود. این فقط یک تکه کوچک از قلب انسان است. این فناوری امتیاز نسبتاً بالایی دارد، اما قبل از اینکه بتوان آن را به عنوان قلب ارگانیک چاپ شده روی چاپگر سه بعدی در اختیار پزشکان قرار داد، باید مطالعات بیشتری انجام شود.

پرینت 3 بعدی قلبتیم تحقیقاتی معتقد است که تکنیک مورد استفاده می تواند در درمان اسکارهای ایجاد شده پس از حمله قلبی مفید باشد. آنها امیدوارند با پیشرفت این فناوری به نوزادانی که دارای نقص مادرزادی قلبی هستند کمک کنند تا از مشکلات دائمی جلوگیری کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

محصولات بکر