درمان صورت با دستگاه اولتراسونیک و یا اتوی صورت

مطالعات مختلف نشان داده اند که استفاده از روش اولتراسونیک(اتوی صورت ) نسبت به روش های سنتی و غیر سنتی در سطح عمیق تری عمل می کند. به این ترتیب امواج ساطع شده از این دستگاه به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کرده و با ایجاد ماساژی دلپذیر بر روی پوست، گردش خون را در لایه‌های پوست افزایش می‌دهد. در این بخش با این روش پاکسازی پوست بیشتر آشنا می شوید. 

نحوه عملکرد اولتراسونیک یا اتوی صورت

اتوی صورت
از فرکانس های مختلف سونوگرافی، عمدتا در سالن های حرفه ای برای افزایش گردش خون، کاهش و محو شدن چین و چروک های ریز، سفت کردن پوست افتادگی، رفع پف یا افتادگی پلک، کاهش سلولیت روی پوست، بهبود آکنه، مسدود کردن منافذ بزرگ، تیره شدن زیر چشم، استفاده از کک و مک و لکه های پیری استفاده می شود.
این روش بی‌خطر، بدون درد و آسان است و می‌توان آن را حتی روی پوست‌های حساس، از جمله افراد مبتلا به روزاسه (بیماری بینی و گونه‌ها که با ضایعات آکنه مانند، مویرگ‌های گشاد شده مشخص می‌شود) اعمال کرد. امواج صوتی تولید شده توسط دستگاه صورت اولتراسونیک فراتر از آستانه شنوایی انسان است و به سرعت به انتهای اعصاب ما می رسد.
امواج صوتی جوانسازی دوره ای به زیر پوست نفوذ کرده و به لایه زیرین پوست می رسد اما هیچ عارضه ای ندارد و باعث ناراحتی در فرد نمی شود.

برخی از دستگاه ها و ماشین های اولتراسونیک

کاربرد التراسونیک در زیبایی صورت
استفاده از برخی دستگاه ها و ماشین های اولتراسونیک آسان است زیرا درمان های متفاوتی دارند. به طور کلی، فرکانس اولتراسونیک را کاهش دهید، امواج عمیق تر به پوست نفوذ می کنند. بنابراین، از حالت یک مگاهرتز برای درمان کل بدن، که بافت ها و عضلات ضخیم تر است، استفاده می شود. حالت 3 مگاهرتز برای درمان صورت استفاده می شود که بافت ها و ماهیچه های ظریف تری دارد. روش 5 مگاهرتز برای درمان نواحی با پوست حساس مانند ناحیه اطراف چشم استفاده می شود.
ژل رسانا باید برای بهبود نفوذ امواج صوتی دوره ای ایجاد شده توسط ماساژ صورت اولتراسونیک استفاده شود. این ژل علاوه بر بهبود  رسانایی موج به عمق پوست نفوذ می کند.بنابراین، بسیاری از متخصصان زیبایی از ژل های بهینه سازی با کیفیت که حاوی عوامل سفت کننده پوست هستند استفاده می کنند.
به عنوان مثال Jellen Peptide Power و ژل صورت رسانا.
هنگامی که امواج اولتراسونیک وارد بدن می شود، بدن واکنش متفاوتی به آن نشان می دهد. این امواج توسط ماهیچه ها، تاندون ها و استخوان ها جذب می شوند. سطوح سخت تر، مانند استخوان ها، انرژی فراصوت را جذب و منعکس می کنند. همه این عوامل منجر به افزایش دمای بافت های مجاور می شود. این به نوبه خود نیاز سلول ها به اکسیژن را افزایش می دهد و در نهایت به دفع مواد زائد کمک می کند.
این پاک کننده آنتی باکتریال از آکنه و لک جلوگیری می کند و به پوست صورت احساس طراوت، رژگونه، سفتی، طراوت و نرمی چشمگیر می دهد.
در گذشته فناوری مراقبت از صورت اولتراسونیک فقط در سالن های زیبایی و مراکز بهداشتی موجود بود، اما امروزه به عنوان یک دستگاه مراقبت از پوست کوچک و دستی اولتراسونیک برای کاربران خانگی نیز موجود است.
این دستگاه در صورت استفاده مطابق با دستورالعمل های پزشکی، در درمان مشکلات پوستی مختلف از آتن گرفته تا چین و چروک بسیار موثر است و می تواند به عنوان ابزاری ، بعد از قرار ملاقات با پزشک برای دستیابی به نتایج ماندگار استفاده شود.

چه نوع ژل رسانا باید در طول درمان استفاده شود؟

ژل های محلول در آب باید در طول درمان استفاده شوند زیرا این ژل ها رسانای بهتر امواج صوتی اولتراسونیک هستند. آب، روغن ها یا کرم های معمولی حاوی روغن یا لوسیون خاصیت هدایت یونی ندارند و به همین دلیل نمی توان از آنها در درمان پوست با دستگاه اولتراسونیک استفاده کرد.اگر این درمان بدون استفاده از مواد رسانای مناسب و یا حتی بدون استفاده از چنین موادی استفاده شود، قسمت بالایی دستگاه آسیب می بیند.
در طول سال‌ها، من انواع ژل‌هایی را که برای درمان زیبایی صورت اولتراسونیک ساخته شده‌اند، امتحان کرده‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام که اکثر این ژل‌ها حاوی مواد نامطلوب هستند یا خیلی چسبنده یا سفت هستند یا به سرعت خشک می‌شوند. کشش یا مالش پوست
ژل صورت Jellen Peptide Power برای رفع این مشکلات تولید شد. این ژل حرفه ای که برای سونوگرافی یا سایر درمان های الکتریکی استفاده می شود دارای رسانایی عالی برای امواج صوتی است و در حین درمان پوست باعث می شود دستگاه روی پوست سر بخورد و در نتیجه باعث بهبود کلی وضعیت پوست، آبرسانی مجدد و احیای الاستیک پوست و سفت شدن و کشیدگی پوست می شود. 

مزایای درمان صورت با اولتراسونیک چیست؟

اتوی صورت
اولتراسونیک جایگزین ایمن و ملایم برای جراحی پلاستیک سنگین، لایه برداری لیزری، لایه برداری شیمیایی، تزریق کلاژن و بوتاکس و سایر درمان های تهاجمی جوانسازی پوست است.
نتایج بسته به فرد و نوع پوست متفاوت است، تدریجی است و یک شبه دیده نمی شود. اگرچه درمان اولتراسوند اثر سفت شدن فوری و موقتی پوست صورت دارد، اما استفاده مداوم و روزانه از آن منجر به نتایج ماندگار می شود.
– گردش خون را تحریک می کند
– کمک به تخلیه لنف
-جداسازی ملایم سلول های مرده پوست
– افزایش متابولیسم سلولی
– تصفیه مواد سمی
– بهبود اثر سایر محصولات مراقبت از پوست
– سفت و تقویت کننده پوست گردن، بدن و صورت
– کاهش چین و چروک روی صورت
– کاهش تورم چشم
– درمان منافذ باز پوست
– بافت و رنگ پوست را بهبود می بخشد
– درمان آکنه و کک و مک
– روشن کردن ناحیه سیاه دور چشم
– کاهش ظاهر سلولیت و چربی
ناپدید شدن جای زخم، چین و چروک، لکه های پیری و قرمزی

آیا روش اولتراسونیک ایمن است؟

درمان اولتراسونیک یک روش ایمن، ساده و ملایم برای جوانسازی پوست است، اما در روند درمان همیشه باید مراقب باشید:
– این دستگاه نباید در داخل بدن استفاده شود. به دلیل عدم تحریک تیروئید، استفاده از آن در وسط سینه ممنوع است
– روی زخم های باز یا نواحی عفونی استفاده نشود.- هرگز نباید در داخل بدن مانند دهان، بینی و … استفاده شود.
در صورت حاملگی، استفاده از ضربان سازهای مصنوعی در قلب، سابقه بیماری قلبی یا سایر شرایط بهداشتی ممنوع است.

ابزار اولتراسونیک چیست؟

این دستگاه با ایجاد رنگی که اغلب تغییر می کند و آلودگی های مختلف را از پوست پاک می کند، به عمق پوست نفوذ می کند. این روش کاملا بی خطر و موثر است و باعث قرمزی، درد و … نمی شود.

این ابزار اغلب برای افزایش جریان خون در پوست، رفع خطوط و چین و چروک، سفت کردن پوست، رفع لک و غیره و به طور کلی ترمیم پوست استفاده می شود.

نحوه استفاده از دستگاه اولتراسونیک یا صورت اتو

قبل از استفاده از این ابزار، ابتدا باید پوست را به آرامی مالش دهید تا پلک ها باز شوند تا بهترین نتیجه را از این درمان بگیرید. سپس با استفاده از سرم مخصوص ویتامینه پوست را ماساژ داده و سپس با استفاده از ابزار اولتراسونیک با اتوی صورت، پوست را به آرامی ماساژ داده تا سلول های مرده پوست توسط امواج رادیویی این دستگاه و پوست صورت یا بدن از بین برود.

استفاده از این ابزار باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و به جوانسازی پوست شما کمک می کند. پس از این روش تمام ناخالصی ها از روی پوست پاک می شوند تا منافذ مسدود نشوند.استفاده از این روش درمانی به محصولات مراقبت از پوست کمک می کند تا بر روی پوست بهتر و موثرتر عمل کنند و تاثیر بهتری در درمان مشکلات پوستی داشته باشند.

مزایای استفاده از ابزارهای اولتراسونیک

این ابزار برای انواع پوست قابل استفاده است، اما نتایج آن بیشتر در پوست هایی با مشکلاتی مانند جوش و آکنه، چین و چروک و غیره دیده می شود. این روش همچنین برای افرادی که به دنبال روشی ایمن با فواید ضد پیری هستند، انتخاب خوبی است.

از دیگر مزایای استفاده از این روش این است که می توان از آن برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند پوست پف کرده، چربی اضافی روی پوست، رنگ سیاه و سفید، لک، خشکی و خارش، تیرگی رنگ پوست، ساختار ناهموار پوست و … استفاده کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

محصولات بکر